ԳԵՂԱՇԵՆԻ ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ ԴՊՐՈՑՆ ԱՎԱՐՏԱԾ ՀԱՐԵՎԱՆ ԳՅՈՒՂԵՐԻ, ՇՐՋԱՆՆԵՐԻ, ՔԱՂԱՔՆԵՐԻ ՇՐՋԱՆԱՎԱՐՏՆԵՐ ՍԱՐԱՆԻՍՏԻՑ

 

ԳԵՂԱՇԵՆԻ  ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ   ԴՊՐՈՑՆ  ԱՎԱՐՏԱԾ  ՀԱՐԵՎԱՆ  

        ԳՅՈՒՂԵՐԻ,  ՇՐՋԱՆՆԵՐԻ,  ՔԱՂԱՔՆԵՐԻ   ՇՐՋԱՆԱՎԱՐՏՆԵՐ

 

    1.   ՍԱՐԱՆԻՍՏԻՑ

 

 1938 – 1939  ուստարի

 

1.   Բաբայան                  Պողոս                       Պետրոսի

2.   Բաբայան                  Զալիկ                       Լևոնի

3.   Այվազյան                 Համազասպ               Այվազի

4.   Քամալյան                Գրիշա                       Բալաբեկի

5.   Գրիգորյան               Վարազդատ              Մուշեղի

 

 1939 – 1940  ուստարի

 

1.   Հարությունյան         Ռիմա

2.   Ալեքսանյան             Հրաչ                           Անդրեասի

3.   Նավասարդյան        Մայրանուշ

4.   Քամալյան                Մանուկ                      Ենոքի             

5.   Քամալյան                Մայրանուշ                Ենոքի

 

 1940 – 1941  ուստարի

 

1.               1. Բաղդասարյան        Անդրանիկ      

2.               2. Մանուկյան              Մովսես                      Կարապետի

3.              3. Գրիգորյան               Վարազդատ               Մուշեղի

 

 1945 – 1946  ուստարի

 

1.                1. Վարդանյան             Ալավերդի                 Խլղաթի

 

 1947 – 1948  ուստարի

 

1.                1. Աբրահամյան          Հրանտ                      Մելքոնի

2.                2. Հարությունյան       Անդրանիկ                 Տիգրանի

 

 1950 – 1951  ուստարի

 

1.   Հովհաննիսյան       Արամայիս                  Հունանի

2.   Մանուկյան             Սարիբեկ                    Նադոյի

 

                                 1951 – 1952  ուստարի

 

1.                1. Աղասյան                 Հայկազ                     Ազատի

2.              2. Մանուկյան             Բալաբեկ                   Նադոյի   

               

                                 1952 – 1953  ուստարի

 

1.   Մանուկյան              Վոլոդյա                   Արտաշի 

2.   Մանուկյան              Նորիկ                      Արփիարի

3.   Միրզոյան                Գեղամ                     Միսակի

 

                         1953 – 1954  ուստարի

 

1.   Ալոյան                     Աղվան                     Վարդանի

2.   Ալոյան                     Սաթիկ                     Վարդանի

3.   Մանուկյան              Ռոզա                       Կարապետի 

 

 1954 – 1955  ուստարի 

 

 1.   Ալեքսանյան            Սարիբեկ                  Անուշավանի

 2.   Մարտիրոսյան        Դավիթ                      Գուլամիրի

 3.   Խուրշուդյան           Գեղամ                       Լևոնի

 4.   Գրիգորյան              Ռուբիկ                      Սարսափի

 5.   Աբրահամյան          Աբրահամ                  Հովհաննեսի

 6.   Հարությունյան (Ավետիսյան) Աբրահամ  Ենոքի

 7.   Մանուկյան (Խաչատրյան)  Մուրադ        Միսակի

  

1955 – 1956  ուստարի  

 

1.       1. Սարգսյան (Լիպարիտ) Պարույր              Լևոնի

2.              2. Սիմոնյան               Սիլվա                       Արշավիրի

3.             3. Պետրոսյան             Ռազմիկ                    Արիստակեսի

 

                                1956 – 1957  ուստարի

 

 1.   Հարությունյան         Ջիվան                     Տիգրանի

 

1957 – 1958  ուստարի

 

 1.   Բարխուդարյան        Պարգև                    Սիմոնի

 2.   Գուլամիրյան            Մելիք                      Նազարի

 3.   Վարդանյան              Շահվերդի               Խլղաթի

 4.   Քամալյան                 Խաչիկ                     Աբրահամի

 

 1958 – 1959  ուստարի

 

 1.   Խուրշուդյան             Առաքել                    Լևոնի

 2.   Հովսեփյան                Ժորժիկ                    Աբելի

 3.   Քամալյան                 Ռազմիկ                   Աբրահամի

 4.   Վարդանյան              Ալեքսան                  Մանուկի

 

 1960 – 1961  ուստարի

             

 1.   Ավետիսյան               Կիմա                       Ենոքի

 2.   Մանուկյան               Սերյոժա                  Արտաշեսի

 

 1961 – 1962  ուստարի

 

 1.   Քամալյան                 Վալերիկ                  Մանուկի

 

 1970 – 1971  ուստարի

 

 1.   Ալեքսանյան              Ծովինար                 Կոլյայի

 

 1972 – 1973  ուստարի

 

 1.   Ալեքսանյան              Ռիմա                       Նորիկի

 

 1978 – 1979  ուստարի

 

1.               1. Ալեքսանյան             Սաթենիկ                  Վարուժանի 

 

 1980 – 1981  ուստարի

 

1.               1. Ալեքսանյան             Կամո                        Վարուժանի

 

 1983 – 1984  ուստարի

 

1.              1. Ալեքսանյան            Անահիտ                    Վարուժանի 

 

 1986 – 1987  ուստարի

 

 1.   Ալեքսանյան            Արմենուհի                Վարուժանի 

 

                                   

                             2. ԿԱՄԱՐԻՍ    (ԳՅԱՄՐԵԶ)

 

1945 – 1946  ուստարի

 

1.               1. Սուքիասյան            Գեղամ                      Կարապետի

2.                2. Մելիքսեթյան          Հուրիկ

3.                3. Սուքիասյան           Վաչագան

4.               4. Հովհաննիսյան        Գոհար                      Սարգսի

 

1947 – 1948  ուստարի

 

1.               1. Հայրապետյան         Նորիկ                       Ծերունի

 

1948 – 1950  ուստարի

 

1.               1. Բագրատյան             Նորիկ                      Ծերունի

 

1951 – 1952   ուստարի

 

1.                1. Բաբայան                 Նորիկ                      Արամի

2.                2. Մուշեղյան               Վանուշ                    Գորգու

3.                3. Գևորգյան                Կառլեն                    Արամի

 

1952 – 1953   ուստարի

 

1.   Գրիգորյան                Վաչագան               Վասակի

2.   Առաքելյան (Թադևոսյան) Ռազմիկ          Ծերունի

3.   Հարությունյան          Լևուշ                      Արամի

4.   Գրիգորյան                Ամատունի              Գեղամի

5.   Սարգսյան                 Աննման                  Համբարձումի

6.   Սարգսյան                 Բախշի                    Մուշեղի 

  

 1953 – 1954   ուստարի

 

1.   Գևորգյան                  Օնիկ                       Արամի

2.   Հայրապետյան          Հայրապետ             Ծերունի 

 

 1955   – 1956   ուստարի 

 

1.   Գեղամյան                Ռշտունի                 Արտաշի

2.   Գրիգորյան               Դիմիկ                     Վորոնցովի

3.   Հախնազարյան        Մարջիկ                   Սարիբեկի

4.   Հակոբյան                 Անուշ                      Մուշեղի

5.   Ղազարյան               Մարջիկ                   Արշավիրի

6.   Սահակյան               Ռիմա                      Սիմոնի

7.   Հայրապետյան         Ալբերտ                    Գեղամի

8.   Եփրեմյան                Պարգև                     Բալաբեկի 

 

                         1956 – 1957   ուստարի

 

1.   Եգորյան                   Ամատունի              Սերգոյի

2.   Թադևոսյան             Վաչիկ                      Լևոնի

3.   Մովսիսյան              Բախշի                     Ագուլի

4.   Տիգրանյան              Ռիմա                       Տիգրանի

 

 1957 – 1958   ուստարի

 

1.   Միքայելյան             Օնիկ                        Գևորգի

 

 1960 – 1961   ուստարի

 

1.   Խաչատրյան            Վիգեն                      Տիգրանի 

  

1963 - 1964   ուստարի

 

1.   Մելիքսեթյան           Գոհար                    Սուրենի

2.   Մեջլումյան              Մարջիկ                  Մակեդոնի

3.   Օհանջանյան           Յուպիտեր              Անդրանիկի

4.   Գալստյան               Ազատ                     Ղևոնդի

5.   Մարտիրոսյան        Մելսիկ                   Ստեփանի

6.   Պողոսյան                Վլադիկ                   Սարիբեկի

7.   Ենոքյան                  Բորիս                     Առաքելի

8.   Ղարիբյան               Սամվել                   Սարիբեկի

9.   Պետրոսյան             Սուսաննա              Արտաշի

 

1964 – 1965   ուստարի

 

1.   Անտոնյան               Ալբերտ                    Վարազդատի

2.   Հովհաննիսյան        Օֆիկ                        Մելիքսեթի

3.   Հովհաննիսյան        Քնարիկ                   Արամայիսի

4.   Մելիքսեթյան           Հերսիլե                   Մակեդոնի

5.   Մելիքսեթյան           Էլետա                     Սուրենի

6.   Պետրոսյան              Հրաչիկ                    Սարիբեկի

7.   Թադևոսյան             Մարիետա                Ծերունի

8.   Հայրապետյան         Լավրենտին             Աշոտի

 

1965 – 1966   ուստարի

 

1.   Գասպարյան            Ալբերտ                    Վարդանի

2.   Հարությունյան         Թաթուլ                    Սարգսի

3.   Հարությունյան         Վլադիկ                    Վաչիկի

4.   Պողոսյան                 Էդիկ                        Սմբատի

5.   Եղիազարյան            Նորիկ                      Արմենի 

   

 1967 – 1968   ուստարի

 

1.   Խաչատրյան              Գագիկ                     Սարիբեկի

2.   Հարությունյան          Գրիշա                     Հայկի

3.   Հովհաննիսյան          Գոհար

4.   Ենոքյան                    Արտավազդ             Առաքելի 

 

  1972 – 1973   ուստարի

 

    1. Հարությունյան          Գարեգին                Վաչագանի 

 

  2007 – 2008  ուստարի

 

1.               1. Մակարյան                Գրետա                    Վաղարշակի 

 

  2008 – 2009  ուստարի

 

1.                1. Արշակյան                  Նարեկ                     Բայանդուրի

2.                2. Մակարյան                Մարտիկ                  Վաղարշակի

 

 2011 – 2012  ուստարի

 

1.                1. Արշակյան                  Սարգիս                   Բայանդուրի 

 

 

 3. ՄԱՅԱԿՈՎՍԿԻ

 

 1956 – 1957  ուստարի

 

1.                1. Ղարիբյան                  Տանյա                      Պետրոսի 

 

 

                                     4.  ԶԱՌ

 

 1942 – 1943  ուստարի

 

1.                1. Գրիգորյան               Գեղամ                    

2.                2. Մաթևոսյան              Անուշավան

 

 1947 – 1948  ուստարի

 

1.                1. Իսկանդարյան          Մարտին                   Հմայակի

2.                2. Ծերունյան                Լևոն                         Գևորգի

3.                3. Հովակիմյան             Աշոտ                        Եգորի

4.                4. Հովակիմյան             Իշխան                      Եգորի

 

                         1948 – 1949   ուստարի

 

1.   Կոստանյան              Մանուկ                    Պապինի

2.   Վասիլյան                  Հայկ                         Սուրենի

3.   Սեդրակյան               Բալաբեկ                  Ալեքսանի

 

  1949 – 1950   ուստարի

 

1.   Եսայան                     Իսահակ                   Զաքարի

2.   Հովակիմյան             Սերյոժա                   Գրիգորի

3.   Հարությունյան         Սիրեկան                  Սարդարի

4.   Ստեփանյան            Արմենակ                  Սարգսի

5.   Սաֆարյան               Ռազմիկ                    Հայրապետի

 

  1952 – 1953   ուստարի

 

 1.   Հովհաննիսյան         Սերյոժա                  Արշակի

 2.   Մկրտչյան                 Ջանիկ (Մինաս)      Երեմի

 3.   Հակոբյան                 Դուխիկ                    Սասնիկի

 4.   Շահումյան               Էմմա                        Շահենի

  

1962 – 1963   ուստարի

 

1.                1.Հովհաննիսյան          Զալիբեկ                   Հովհաննեսի

 

1963 – 1964   ուստարի

 

1.   Ստեփանյան            Ստեփան                  Սարգսի

2.    Նազարյան               Հենրիկ                     Սուրենի

3.   Սաֆարյան               Ժորա                        Լևոնի

 

1964 – 1965   ուստարի

 

1.                1. Խանգելդյան             Գագիկ                     Բաբկենի

2.                2. Խաչատրյան             Արմաղան                Պողոսի

3.                3. Հովհաննիսյան         Սոֆյա                     Գրիշայի

4.                4. Սարգսյան                Ժենյա                      Սեդրակի

5.                5. Բարսեղյան              Վաղո                       Մամիկոնի

 

 1967 – 1968   ուստարի

 

1.   Հովակիմյան             Վերգուշ                  Տիգրանի

 

 1970 - 1971   ուստարի

 

1.   Մովսիսյան               Լևոն                       Վոլոդյայի 

 

 

                                  5.  ՁՈՐԱՂԲՅՈՒՐ (ԹԵԺԱԲԵԿ)

 

 1963 – 1964   ուստարի

 

1.                1. Սիմոնյան                Աննա                       Արտավազդի

2.                2. Մելքոնյան               Մայիս                      Սարգսի

3.                3. Գևորգյան                Ազատուհի                Վահրամի

4.               4. Երեմյան                  Սարգիս                    Հմայակի

5.                5. Ասլանյան               Բալասան                  Մկրտչի

6.                6. Հարությունյան       Սուսան                     Նիկոլի

7.                7. Շահգելդյան            Մարտիկ                   Վաղարշակի

8.                8. Ղահրամանյան       Թանկագին               Սուրենի

9.                9. Շահգելդյան            Մարջիկ                    Ազատի

10.          10.Սարգսյան              Եղսո                         Գուրգենի 

 

 1964 – 1965   ուստարի 

 

1.   Բաբայան                 Բհար                        Գագիկի

2.   Մանուկյան              Սիլվա                      Մարգարի

3.   Վասիլյան                Սվետլանա               Հակոբի

4.   Գրիգորյան              Կիմա                        Արամայիսի

5.   Հակոբյան                Միքայել                    Գերասիմի

6.   Սամսոնյան             Ալետա                      Գրիգորի

 

 

6. ԳՈՂԹ

 

 1955   – 1956  ուստարի

 

1. Եփրեմյան                 Պարգև                     Բալաբեկի 

 

               

                                   7.  ԵՐԵՎԱՆ

 

 1958 – 1959  ուստարի

 

    1. Հովհաննիսյան          Հենրիետա               Հովհաննեսի

    2. Հովհաննիսյան          Հենրիկ                     Հովհաննեսի

 

 1960 – 1961  ուստարի

 

1.               1. Հովհաննիսյան           Հրաչիկ                    Հովհաննեսի

 

                                1964– 1965   ուստարի

 

    1. Թամասյան (Թումանյան) Սեյրան             Ռաֆիկի

 

                                1965 – 1966   ուստարի

 

    1.   Տոնոյան                      Լևոն                        Արտյոմի

    2.   Մկրտչյան                   Սոֆյա                     Ենոքի

 

                               1968 – 1969 ուստարի 

 

    1.   Չիլինգարյան               Ռաիսա                    Խորենի 

 

                               1969 – 1970   ուստարի 

 

    1.   Չիլինգարյան               Լարիսա                   Խորենի 

 

                               1976 – 1977   ուստարի

 

    1.   Գրիգորյան                  Անդրանիկ               Հենրիկի

    2.   Մակարյան                  Լարիսա                  Հովհաննեսի 

 

                               1980   – 1981  ուստարի

 

    1. Մկրտչյան                   Արայիկ                   Սեդրակի(Մարտիկի)

 

 

                                      8. ՇՈՐԲՈՒԼԱՂ

 

                               1952 – 1953   ուստարի

 

    1.   Խաչատրյան               Ռազմիկ                  Հարությունի

 

 

   9. ԶՈՎՔ (ՔՅՈՒԼԻՋԱ)

 

1939 – 1940   ուստարի

 

1.                1. Ղարիբյան                   Օֆելյա 

 

1940 – 1941   ուստարի

 

1.                1. Սարգսյան                  Հրաչ 

 

1947 – 1948   ուստարի

 

1.                1. Ավագյան                    Գեղամ                    Արամի

2.                2. Ստեփանյան              Ռոզա                      Գարեգինի

 

1961 – 1962   ուստարի

 

1.                1. Մարտիրոսյան           Մանուշակ              Վարազդատի     

 

1963 – 1964   ուստարի

 

1.                1. Ստեփանյան              Սարգիս                  Ստեփանի

 

1964 – 1965   ուստարի

 

 1.   Խանգելդյան               Գագիկ                     Բաբկենի

 2.   Խաչատրյան               Արմաղան                Պողոսի

 3.   Հովհաննիսյան           Սոֆյա                     Գրիշի

 4.   Սարգսյան                  Ժենյա                      Սարգսի

 5.   Բարսեղյան                Լալո                        Մամիկոնի

 6.   Ավետիսյան                Օլգա                        Հայրիկի

 7.   Գևորգյան                   Ֆյոդոր                     Տիգրանի

 

 

              10.  ԱՐԱՄՈՒՍ

 

 1956 – 1957   ուստարի

 

1.                1. Հակոբյան                   Ժենիկ                      Մելիքի

 

1957 – 1958   ուստարի

 

1.   Հակոբյան                    Գրեզելդա                Ստեփանի (Ախուրյանից)

 

 

                               11. ԿՈՏԱՅՔ

 

1939 – 1940  ուստարի

 

1.   Զաքարյան                  Զաքար 

     

 

12. ՍԵՎԱԲԵՐԴ

 

1972 – 1973  ուստարի

 

1.               1. Պետրոսյան             Արամայիս                 Մնացականի

 

 

                                      13. ՆՌՆՈՒՍ (ՆՈՒՌՆՈՒՍ)

 

1.               1. Հակոբյան                Ազատ                       Մելիքի

 

 

                                      14.  ԻՋԵՎԱՆ

 

1939 – 1940  ուստարի

 

1.               1. Ալեքսանյան            Ծովիկ

 

 

                                     15. ԱՇՏԱՐԱԿ

 

1948 – 1949  ուստարի

 

1.                1. Զոհրաբյան             Վերգինե                   Պետրոսի

 

1949   - 1950  ուստարի

 

1.               1. Գրիգորյան              Կոլյա                        Եղիազարի

 

 

 16. ՆԱԽԻՋԵՎԱՆԻ  ԻՍՍՀ, ԱԶՆԱԲԵՐԴ

 

        1989 – 1990   ուստարի

 

1.               1. Ներսիսյան              Ռուբիկ                     Բախշիկի 

 

1990 – 1991  ուստարի

 

1.               1. Ներսիսյան              Հրանտ                     Բախշիկի

 

 

                        17. ՎՍՍՀ (ՎՐԱՍՏԱՆ),  ԹԲԻԼԻՍԻ

 

1966 – 1967  ուստարի

 

 

1.              1. Փանյան                   Ամալյա                   Գարեգինի       

 

 1987 – 1988  ուստարի

 

1.              1. Մուրադյան             Լիանա                    Անդրանիկի  (Բոգդանովկա)

 

 1999 – 2000  ուստարի

 

1.                1. Մկրտչյան               Սոֆյա                     Ենոքի    (Բոգդանովկա)

 

 

                       18.  ԼՂԻՀ (ԼՂՀ, ԱՐՑԱԽ)

 

 1967 – 1968  ուստարի

 

1.               1. Մկրտչյան               Երջանիկ                Հովհաննեսի (Մարտակերտ)

 

 1973   – 1974  ուստարի

 

1.               1. Նազարյան               Նադեժդա              Արմենակի   

 

                

                                        19. Ծննդավայրը հայտնի  չէ

 

 

1.               1. Եգորյան                  Հայկազ

2.               2. Եգորյան                  Ռազմիկ

3.               3. Հայրապետյան        Մառլենա               Հմայակի

4.               4. Սեդրակյան             Բալաբեկ               Ալեքսանի

5.               5. Թադևոսյան             Ռաշիդ                  Սարիբեկի

6.             6. Դիլանյան                Լիպարիտ             Սարգսի

7.               7. Հակոբյան                Սիրանուշ             Երեմի

8.               8. Մկրտչյան               Ռաֆիկ                  Խաչատուրի

 

 

 

 

 

Հեղինակություն © 2020 School: Բոլոր իրավունքները պահպանված են: