ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ՍՈՎՈՐԱԾ ՇՐՋԱՆԱՎԱՐՏՆԵՐ ( սկսած 1912-1913-ից)

                ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ

                          ՍՈՎՈՐԱԾ  ՇՐՋԱՆԱՎԱՐՏՆԵՐ ( սկսած 1912-1913-ից)

 

 

 Մինչև դպրոց  հիմնադրվելը գյուղում եղել են կրթված մարդիկ, որոնց շնորհիվ 

 օժանդակությամբ 1912 թվականին բացվել է տարրական դպրոց: Նրանց հիշում

 են այսպես.

1.   Մինաս վարդապետ Ճաթղռանցի Կոտեից,   Սևանի վանահայր

2.   Գևորգ վարդապետ՝ Սայադենց ազգատոհմից, ավարտել է Էջմիածնի Գևորգյան

                                                                               ճեմարանը

3.   Տեր-Հարություն        քահանա

4.   Տեր-Մեսրոպ             քահանա

5.   Տեր-Գարեգին            քահանա

6.   Տեր-Գևորգ                 քահանա

7.   Մկրտիչ  Հովհաննեսի  Հակոբյան   կամ Խալփա Մկրտիչ, ավարտել է Էջմիածնի

                                               Գևորգյան ճեմարանը

8.   Մշեցի Գևորգ    կամ Պարոն Գևորգ       

9.   Եփրեմ Մարտունի Սարգսյան (Երվանդ), ավարտել է Երևանի թեմական դպրոցը,

Էջմիածնի Գևորգյան Ճեմարանը, Դորպատի համալսարանը,

1918-1920 թթ. եղել է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության

Ազգային խորհրդի անդամ

          1912-ից սկսած՝ դպրոցի բազմաթիվ շրջանավարտներ սովորել են

     Հայաստանի Հանրապետության և արտերկրի տարբեր բուհերում:

     Տրվում են ցուցակները՝ ըստ ուսումնական տարիների և բուհերի:

 

                        1912 - 1913  ուստարի   (տարրական դպրոց)

 

    1.     Վարդանյան            Վարդան         Հովհաննեսի      - համալսարան

    2.   Փանոսյան               Հարություն     Թադևոսի           - համալսարան

    3.   Տոնոյան                   Նիկողոս                                    - (զինվորական)

    4.   Պողոսյան                Արամայիս                                 - (զինվորական)

    5.   Նավասարդյան        Սուրեն                                      - (զինվորական)

 

Հայտնի չէ, թե այս մարդիկ որ համալսարանում են սովորել:

        Բացի սրանցից  2 հոգի ևս սովորել են Էջմիածնի Գևորգյան ճեմարանում:      

 

                       

                             1928 -1938  թվականներ (յոթնամյա)

 

    1.     Գալստյան               Գուրգեն           Բագրատի            - Եր. պետ. համ.(ԵՊՀ)

    2.    Սարգսյան               Բալաբեկ          Արտուշի              - ԵՊՀ

 

                             1939 - 1940  ուստարի   1938-ից սկսած՝ միջնակարգ

 

    1.    Միքայելյան             Լիդա                 Գևորգի                 -մանկ. ինստ. (ՀՄԻ)

    2.    Նավասարդյան        Մայրանուշ       Գրիգորի               -ՀՄԻ

    3.    Ղարիբյան                Եպրաքսյա        Ալեքսանի            -ՀՄԻ

    4.    Զաքարյան               Զաքար              (Կոտայքից)         -անասնաբուծ.-անասնա-

                          բուժական  ինստիտուտ

 

1.                                                                   

                                 1940 - 1941  ուստարի

 

 

1,     1.  Հայրապետյան         Ֆասադ             Անտոնի              -ԵՊՀ

        2.     Գրիգորյան               Վարազդատ     Մուշեղի              -ԵՊՀ

 

                       

1942 - 1943  ուստարի

 

1.               1.  Թադևոսյան             Արտավազդ      Ստեփանի          -բժշկ. ինստ

        2.    Հովակիմյան            Աշոտ                Գրիգորի             -ԵՊՀ  

        3.   Ազիզյան                  Թամարա          Սամվելի             -ՀՄԻ

        4.   Հարությունյան        Գուրգեն            Աբրահամի         -մարքսիզմ- լենինիզմի

                համալսարան

 

1944 - 1945  ուստարի

 

 

1.                1.  Գրիգորյան (Առաքելյան)  Արտաշես Թադևոսի           - պոլիտ. ինստ.

        2.     Հակոբյան                Սերյոժա             Հրանտի             - պոլիտ.

        3.     Հայրապետյան        Պետիկ                Հակոբի              - պոլիտ.

        4.     Ղարիբյան               Գարուշ               Հմայակի            - ԵՊՀ

        5.    Համբարձումյան      Արտավազդ        Մարտիրոսի      - զինվոր. դպրոց

 

1945 - 1946  ուստարի

 

1.                1.   Հովհաննիսյան      Գոհար               Սարգսի               -(ՀՄԻ)

        2.       Հարությունյան       Գեղամ               Արմենակի           - գյուղ.

3.  Մելիքսեթյան          Հուրիկ               (Գյամրեզից)        -ՀՄԻ

4.  Գալստյան               Մարուսյա         Հայրապետի        -ՀՄԻ

5.  Վարդանյան            Ալավերդի         Խլղաթի                -ՀՄԻ

 

1946 - 1947  ուստարի

 

1.                1.  Մանուկյան             Մարիամ           Միքայելի              - ՀՄԻ

        2.     Պողոսյան                Բաբկեն             Գրոյի(Գերասիմի) -ԵՊՀ

        3.     Վարդանյան            Սեյրան(Ռշտունի)   Գորգու            - բժշկ. ինստ.

        4.     Սարգսյան               Ռաֆիկ              Անդրանիկ             -ֆիզկ. ինստ.

 

1947 - 1948           ուստարի   

1.                           

 

 

                1.  Իսկանդարյան        Մարտին            Հմայակի               -գյուղ.

        2.     Գալստյան               Սոխակ              Համազասպի        -ԵՊՀ 

        3.  Հովակիմյան           Իշխան               Գրիգորի               -ՀՄԻ

        4.     Ավետիսյան            Ռաֆիկ               Բարդուղիմեոսի   -Բաքվի ռազմ. ուսումն.

        5.    Մանուկյան             Վարազդատ       Մուխայելի            -ԵՊՀ

 

 

1948 - 1949   ուստարի

 

1.         1. Գալստյան                Իշխան               Գեղամի                - անասնաբուծ.

        2.    Զոհրաբյան              Վերգինե            Պետրոսի              -տվյալ չկա բուհի մասին

        3.    Կոստանյան             Մանուկ             Պապեի                 -պոլիտ.

        4.    Հովակիմյան            Սերյոժա            Գրիգորի               -պոլիտ. 

        5.    Մկրտչյան                Սեյրան              Արամայիսի          -ՀՄԻ

        6.    Սաֆարյան              Ռազմիկ             Հայրապետի         -պոլիտ.

        7.    Վասիլյան                Հայկ                   Սուրենի               -պոլիտ

1949 - 1950  ուստարի

 

1.          1.  Արշակյան               Սոֆիկ                Հուսիկի                 -ԵՊՀ

        2.    Միքայելյան              Մարատ             Գևորգի                  -անասնաբուծ.

 

1950 - 1951  ուստարի

 

1.            1.  Մանուկյան              Ռաֆիկ               Գեղամի                -պոլիտ.

 

1951 - 1952   ուստարի

 

1.           1.  Դավթյան                 Պատվական       Առաքելի               -պոլիտ.

 

1952 - 1953  ուստարի                                                               

 

1.         1.  Արշակյան               Սոխակ               Հուսիկի                -ԵՊՀ

        2.     Մանուկյան              Վոլոդյա             Արտաշի               -գյուղ.

        3.     Մանուկյան              Նորիկ                Արփիարի             - ոստիկ. դպր. և գյուղ.

 

1953 - 1954   ուստարի

 

1.          1. Ասատրյան               Պարույր            Հայրապետի         -ԵՊՀ

        2.    Խաչատրյան             Ալֆրեդ              Նավասարդի        -պոլիտ.

        3.    Հովհաննիսյան         Նորիկ               Կարապետի         -անասնաբուծ.

        4.    Նավասարդյան         Մարութ            Արամայիսի          -ԵՊՀ

        5.   Ռաֆայելյան             Մուշեղ              Երջանիկի            -ԵՊՀ-ի տնտ. ֆակ.

        6.   Գևորգյան                 Օնիկ                  Արամի                 -ԵՊՀ-ի տնտ. հետ.՝ ժող.

        7.   Մանուկյան              Ռոզա                 Կարապետի         -ՀՄԻ

 

 1954 - 1955   ուստարի

 

1.         1.  Ավետիսյան             Կառլեն              Սարգսի               -գյուղ.

        2.     Գալստյան               Սիմակ               Համազասպի        -պոլիտ.

 

  1955 - 1956   ուստարի

 

1.          1.  Գալստյան               Սևակ                Համազասպի        -պոլիտ.

        2.    Գրիգորյան              Դիմիկ               Վարանցովի         -պոլիտ.

        3.    Խաչատրյան            Ռաֆիկ              Հակոբի                -գյուղ.

 

  1956 - 1957  ուստարի

 

1.          1.  Նավասարդյան        Լիպարիտ         Հայրապետի        -ԵՊՀ

        2.     Սարգսյան               Ռոբերտ             Նիկոլի                -գյուղ.

        3.     Հարությունյան        Ջիվան               Տիգրանի             -ԵՊՀ

 

  1957 - 1958    ուստարի

 

1.         1.  Սարգսյան               Արազ               Արամայիսի          -ՀՄԻ

        2.     Քամալյան               Խաչիկ              Աբրահամի           -ՀՄԻ

        3.    Միքայելյան             Օնիկ                Գևորգի                 -ՀՄԻ

  1958 - 1959   ուստարի

 

1.          1.  Ադամյան                Վարդգես          Պարտոյի             -գյուղ.

        2.       Առաքելյան             Սերյոժա           Մուշեղի              -ՀՄԻ

        3.      Գալստյան              Սուրիկ              Վասակի             -անասնաբուծ.

        4.     Հովհաննիսյան       Հենրիկ              Հովհաննեսի      -ՀՄԻ

        5.     Դավթյան                Ռոբերտ            Միսակի              -անասնաբուծ.

 

  1959 - 1960   ուստարի

 

1.          1.  Բաբայան                Ալեքսան           Արամայիսի       -գյուղ.

        2.     Հարությունյան       Վարուժան         Նավիկի            -պոլիտ.

        3.     Քոչարյան               Սամվել              Անդրանիկի     -գյուղ.

        4.     Պողոսյան               Սիմակ               Մեսրոպի         -ֆիզկուլտ.

        5.    Սիմոնյան               Ժորա                 Գեղամի            -Դոնի Ռոստ. ինստ.

 

   1960 - 1961  ուստարի

 

1.          1.  Ավետիսյան             Կիմա                 Ենոքի              -ՀՄԻ

        2.     Գալստյան               Վանյա               Պատվականի   -ԵՊՀ

        3.     Դավթյան                 Ջիվան               Համազասպի   -գյուղ.

        4.     Հովհաննիսյան        Հրաչիկ              Հովհաննեսի    -ՀՄԻ

 

  1961 - 1962   ուստարի

 

1.               1.  Դավթյան                  Գրետա             Միսակի           -ԵՊՀ

              1962 - 1963-ի 10-րդ դասարանցիները չեն ավարտել դպրոցը. 

        նրանք հաջորդ տարում ավարտել են 11-րդ դասարանը:

 

 1963 - 1964   ուստարի

 

1.          1.  Ասատրյան                Կարեն              Գերասիմի      -պոլիտ.

        2.     Եղիազարյան             Եղիշե               Հմայակի         -անասնաբուծ.

        3.     Խաչատրյան              Դոնարա           Աղասու           -անասնաբուծ.

        4.    Մնացականյան          Գրիգոր            Աղասու           -ԵՊՀ

        5.     Հովհաննիսյան          Կառլեն            Սարգսի           -պոլիտ.

        6.    Սարգսյան                  Գոհար             Գուրգենի        -ԵՊՀ

        7.   Սիրունյան                 Աստղիկ           Սուրենի          -ՀՄԻ

        8.   Սաֆարյան                 Ժորա               Լևոնի              -ՀՄԻ

 

  1964 - 1965   ուստարի

 

1.         1.  Գինոսյան                Հայկազ              Պողոսի            - գյուղ.

        2.   Դավթյան                 Էդիկ                   Միսակի           -գյուղ.

        3. Հարությունյան        Միհրդատ          Նավիկի            -ԵՊՀ              

4.          4.  Հարությունյան        Գագիկ               Գարուշի           -ԵՊՀ

        5.   Հովհաննիսյան        Մուրադ              Գառնիկի          -պոլիտ.

        6.   Հովհաննիսյան        Դոնարա             Աղասու            -անասնաբուծ.

        7.   Սիմոնյան                Հրաչիկ               Բարեղամի       -գեղարվ.թատ.ինստ.

        8.   Քոչարյան                Գագիկ                Բալաբեկի        -գյուղ.

        9.   Հակոբյան                Վոլոդյա              Զավենի            -ոստիկ. բարձր. դպրոց

 

  1965 - 1966   ուստարի

 

    10-րդ դասարան

 

1.         1.  Ավագյան                 Վանիկ                 Համազասպի     -ՀՄԻ

        2.     Ասատրյան              Համլետ                Գերասիմի        -անասնաբուծ.

        3.     Հարությունյան        Լևոն                     Նավիկի            -պոլիտ.

        4.     Հարությունյան        Հենզել                  Գուրգենի          -ՀՄԻ

        5.     Հովհաննիսյան        Գեղամ                 Վարազդատի    -պոլիտ.

        6.     Միքայելյան             Վահագն               Սերյոժայի        -ժող.

        7.     Մեհրաբյան             Աշխարհաբեկ       Համազասպի    -բժշկ.

        8.     Մաթևոսյան             Ռուդիկ                 Գերասիմի       -ԵՊՀ

        9.     Սարգսյան               Սուրեն                 Վարազդատի   -ԵՊՀ

        10.Քոչարյան                Ռազմիկ               Ռաֆիկի           -ՀՄԻ

        11.Տոնոյան                   Լևոն                    Արտյոմի          -ֆիզկուլտ.

        12.Դավթյան                 Թադևոս               Գրիշայի          -ոստ. բարձր. դպր.

 

    11-րդ դասարան     

 

1.          1.  Դավթյան                 Հենրիկ                  Հայրապետի    -պոլիտ.

        2.      Հարությունյան        Վլադիկ                 Վաչիկի            -գյուղ.

        3.      Հովհաննիսյան        Վոլոդյա                Սարգսի           -պոլիտ.

        4.     Ղարիբյան                Սպարտակ            Երջանիկի       -անասնաբուծ.

        5.     Սարդարյան             Էմմա                    Բալաբեկի        -ՀՄԻ

        6.     Եղիազարյան           Նորիկ                   Արմենի            -ԵՊՀ

 

     1966 - 1967   ուստարի

 

1.         1.  Հարությունյան         Հրաչիկ                  Գուրգենի        -ԵՊՀ

        2.     Մնացականյան         Նորիկ                   Սիսակի          -պոլիտ.

        3.     Սահակյան                Յուրիկ                  Բախշիկի        -ԵՊՀ

        4.     Սարգսյան                 Ժիրայր                 Գուրգենի        -ԵՊՀ

        5.     Մկրտչյան                 Երջանիկ               Հովհաննեսի   -ԵՊՀ

 

 

     1967 - 1968   ուստարի

 

 

1.         1.  Ենոքյան                    Արտավազդ           Առաքելի         -ԵՊՀ

        2.      Մաթևոսյան              Ժորա                     Գերասիմի      -ԵՊՀ

        3.       Հովակիմյան             Վերգուշ                 Տիգրանի         -ՀՄԻ

 

     1968 - 1969  ուստարի

 

 

1.          1.  Այվազյան                    Ռաֆիկ                 Անդրանիկի    -գյուղ.

        2.      Համբարձումյան          Մհեր                    Վարազդատի  -պոլիտ.

        3.      Հովհաննիսյան            Հայկ                     Գառնիկի        -պոլիտ.

        4.     Մնացականյան            Ալբերտ                Աղասու           -ֆիզկ. և ժող.

        5.      Ասատրյան                   Նորիկ                  Գերասիմի      -պոլիտ.

        6.       Իսախանյան                Անահիտ              Սարիբեկի       -ՀՄԻ

        7.       Հարությունյան            Աստղիկ               Նավիկի           -ՀՄԻ

        8.       Հովհաննիսյան            Սլավիկ                Սարիբեկի       -ԵՊՀ

        9.      Հովհաննիսյան            Ռիմա                   Սարիբեկի       -օտար լեզուն. ինստ.

        10.Սարգսյան                   Վահան                 Նիկոլի             -ՀՄԻ

        11.Սարգսյան                   Հրաչիկ                 Բաբկենի          -Մոսկվ. կուլտ. ինստ.

        12.Վարդանյան                Համեստ                Գուրգենի         -ՀՄԻ

        13.Քոչարյան                    Ալվարդ                Վանիկի           -պոլիտ.

        14.Քոչարյան                    Ռաշիդ                 Անդրանիկի     -պոլիտ.

 

 

     1969 - 1970   ուստարի

 

 

1.      1.  Միքայելյան                 Ամալյա                Սերյոժայի       -օտար. լեզ. ինստ.

        2.      Փանոսյան                   Գագիկ                  Աշոտի             -ԵՊՀ

        3.  Իսախանյան                Անժիկ                  Սարիբեկի       -ՀՄԻ

        4.      Խաչատրյան                Մառլենա             Ալբերտի          -ԵՊՀ

        5.      Հակոբյան                    Թաթուլ                Ռաֆիկի           -գյուղ.

        6.      Սարգսյան                   Ամալյա                Բաբկենի          -ԵՊՀ

        7.      Սարգսյան                   Ռոզա                   Գուրգենի         -ՀՄԻ

 

 

     1970 - 1971   ուստարի

 

 

1.          1.  Դավթյան                     Սևակ                    Երջանիկի       -գյուղ.

        2.     Հովհաննիսյան            Սիմակ                  Սարիբեկի       -գեղարվ.թատ. ինստ.

        3.     Հարությունյան            Արմիկ                   Գուրգենի         -ՀՄԻ

        4.     Հովհաննիսյան            Հռիփսիկ               Վարազդատի   -ՀՄԻ

        5.    Սարգսյան                   Հրայր                     Գուրգենի         -ԵՊՀ

        6.    Ստեփանյան               Հայկ                       Ռազմիկի         -պոլիտ. և Մինսկում

        7.    Քոչարյան                    Վարդիթեր             Վանիկի           -ՀՄԻ

 

                                    1971 - 1972    ուստարի

 

1.       1.  Մնացականյան           Պապ                      Գալուստի       -պոլիտ.

        2.    Սարգսյան                   Գոհար                   Անուշավանի   -ԵՊՀ

        3.    Փանոսյան                   Գևորգ                    Փանոսի           -պոլիտ.

        4.    Ավագյան                     Վահան                  Համազասպի   -գյուղ.

        5.    Մկրտչյան                   Ագապի            Սեյրանի-օտ. լեզ. ինստ., Գերմ. Ենայի համ.

        6.    Հարությունյան            Շամամ /Սոնա/     Գարուշի          -ԵՊՀ

        7.    Դավթյան                     Խաչիկ                   Արարատի       -պոլիտ.

 

                                      1972 - 1973    ուստարի

 

1.          1. Գալստյան                    Շողիկ                   Արշակի           - ժող.

        2.    Խաչատրյան                Նորայր                  Ալբերտի          - պոլիտ.

        3.    Հովհաննիսյան            Թաթուլ                  Վարազդատի  -պոլիտ.

        4.    Հովհաննիսյան            Էդիկ                      Նորիկի            -պոլիտ.

        5.    Ասատրյան                  Մարտիկ                Լեգդայի           -պոլիտ.

        6.     Հակոբյան                   Ատոմ                      Աղաջանի        -ՀՄԻ

        7.     Հովհաննիսյան           Մերուժան              Ժորայի            -ԵՊՀ

        8.     Ղազարյան                  Գոհարիկ               Վարդգեսի       -ԵՊՀ

        9.     Ղազարյան                  Վաչագան              Ջանիբեկի       -բժշկ.

        10.Ղազարյան                  Ներսես                 Սայադի           -ԵՊՀ

 

     1973 - 1974    ուստարի

 

1.          1.  Հովհաննիսյան           Քաջիկ                   Սուրիկի          -պոլիտ.

        2.     Փանոսյան                  Գառնիկ                 Փանոսի           -Դոնի Ռոստովում

        3.     Նազարյան                  Նադեժդա              Արմենակի       -ԵՊՀ

        4.     Հովհաննիսյան           Անահիտ                Սարիբեկի       -ՀՄԻ

        5.    Մանուկյան                 Մերուժան             Վարաղդատի   -պոլիտ.

        6.    Անդրեասյան              Կորյուն                  Գառնիկի         -ոստիկ. դպր.(Գորկի)

   

 

      1974 - 1975    ուստարի

 

1.            1.  Մխիթարյան              Մերուժան               Գրիգորի         -ոստիկ. դպրոց.

         2.     Խաչատրյան              Նորայր                   Ռաֆիկի          -բժշկ.

         3.     Հովհաննիսյան          Սիրակ                   Սարիբեկի       -ԵՊՀ

         4.     Ղազարյան                Սուրիկ                   Բախշիկի         -ԵՊՀ

         5.     Համբարձումյան        Հրաչյա                   Վարազդատի   -գյուղ.

         6.     Հարությունյան          Արզուման              Գարուշի          -ժող. և ՌԴ-ում

         7.     Հայրապետյան          Վարուժան             Գարուշի          -պոլիտ.

         8.     Հովհաննիսյան          Զոհրապ                Վարազդատի   -պոլիտ.

         9.     Հովհաննիսյան          Գագիկ                   Նորիկի            -պոլիտ.

         10.Ղազարյան                Նորայր                  Վարդգեսի        - օտար լեզուն. ինստ.

         11.Քոչարյան                 Արա                       Վանիկի            -պոլիտ. և ժող.

         12.Անդրեասյան            Մանվել                  Սարիբեկի        -ոստիկ. դպրոց

         13.Դավթյան                  Հովհաննես            Համազասպի   -ոստիկ. դպրոց

 

       1975 - 1976    ուստարի

 

1.           1.  Դավթյան                  Ռոստոմ                 Ռուդիկի          -Մոսկվայի գյուղ. ինստ.

         2.     Խաչատրյան             Արփիկ                    Զալիբեկի        -ՀՄԻ

         3.     Փամբուխչյան           Արտավազդ            Շոթայի            -պոլիտ.

         4.    Հովակիմյան             Վահագն                 Վազգենի         -պոլիտ.

         5.    Սիմոնյան                 Անդրանիկ             Բարեղամի      -պոլիտ.

         6.     Խաչատրյան             Անահիտ                Վոլոդյայի       -ՀՄԻ

         7.     Համբարձումյան       Նունուֆար            Արտավազդի   -ժող.

         8.     Հովհաննիսյան         Սոկրատ               Արարատի       -անասնաբուծ.

         9.     Սարդարյան             Գոհար                  Բալաբեկի        -ԵՊՀ

         10.Ստեփանյան            Վեհանուշ             Ռազմիկի         -ԵՊՀ

         11.Քոչարյան                 Լևոն                     Ռաֆիկի          -պոլիտ.

         12.Մարտիրոսյան         Աշոտ                    Զաքարի          -Մոսկվայում

 

      1976 - 1977    ուստարի

 

1.            1.  Մակարյան                Լարիսա               Հովհաննեսի    -ԵՊՀ

         2.     Հայրապետյան          Կարինե                Պարգևի           -ՀՄԻ

         3.     Մկրտչյան                 Արամ                    Սեյրանի          -օտար լեզ. ինստ.

         4.    Անդրեասյան             Սամվել                 Սարիբեկի       -ֆիզկուլտ.

         5.     Համբարձումյան        Եղիշե                   Վոլոդյայի        -Մոսկվայում և Տվերում

 

      1977 - 1978    ուստարի

 

1.            1.  Անդրեասյան            Սմբատ                 Սարիբեկի       -գյուղ.

         2.      Գրիգորյան               Գեղամ                  Գառնիկի         -ժող.

         3.      Հարությունյան         Արևիկ                  Գուրգենի         -ժող.

         4.     Հովհաննիսյան         Սևակ                   Սարիբեկի        -օտար լեզ. ինստ.

         5.     Վարդանյան             Վարդան               Գուրգենի        -ՌԴ-ում

         6.     Փանոսյան                Գնել                     Փանոսի           -պոլիտ.

         7.     Առաքելյան               Սիմակ                 Սերյոժայի       -ոստիկ. դպրոց      

 

      1978 - 1979    ուստարի

 

1.           1.  Անտոնյան               Հրաչյա                  Վելիկի            -Բրեստի շին. ինստ.   

         2.     Մարկոսյան             Սիմոն                   Սուրենի          -պոլիտ.

         3.    Սարգսյան               Սամվել                  Վազգենի         -պոլիտ

         4.    Քոչարյան                Շողիկ                    Վանիկի           -օտար լեզ. ինստ.

 

     1979 - 1980    ուստարի

 

1.           1. Համբարձումյան        Բենիկ                    Արտավազդի  - Կույբիշևի շին. ինստ.

         2.   Մարտիրոսյան          Հայկ                      Գեղամի          -Սարատովի լեռն.ինստ.

         3.   Այվազյան                  Սամվել                 Երջանիկի       -պոլիտ.

         4.   Մանուկյան               Մհեր                     Համբարձումի  -ՌԴ-ում ֆիզկ. ինստ.

 

     1980 - 1981    ուստարի

 

1.        1. Մանուկյան               Գեղամ                  Հարությունի     -պոլիտ.

         2.    Ներսիսյան               Բենիկ                   Նորիկի              -գյուղ.

         3.    Հովսեփյան              Անահիտ                Ռաֆիկի            -պոլիտ.

 

    1981 - 1982    ուստարի

 

1.            1.  Համբարձումյան       Մարտիկ               Հայկազի           -ՌԴ-ում շին. ինստ.

         2.    Սիմոնյան                 Ֆելիքս                  Օնիկի               -գյուղ

    3. Սարգսյան                Սարգիս                Արազի               -ԵՊՀ

 

    1982 - 1983    ուստարի

 

1.            1. Սամսոնյան              Վալենտինա          Պայքարի           -ԵՊՀ

         2.   Գրիգորյան               Արշակ                   Գերասիմի        -անասնաբուծ.

         3.   Սարգսյան                Աննա                     Ռոբերտի          -բժշկ.

 

    1983 - 1984    ուստարի

 

1.           1. Սարգսյան                Վարդիթեր             Արազի              -ԵՊՀ

         2.   Վարդանյան             Մարջիկ                 Վարդանի         -ՀՄԻ

         3.   Բաբայան                 Նաիրա                   Ալեքսանի        -ԵՊՀ

 

    1984 - 1985    ուստարի

 

1.            1. Մարկոսյան              Նարինե                 Վարդգեսի       -պոլիտ.

         2.   Սարգսյան                Հասմիկ                  Գուրգենի         -ԵՊՀ

         3.   Սարգսյան                Անահիտ                Ռոբերտի         -բժշկ.

 

   1985 - 1986    ուստարի

 

1.            1. Բաբայան                 Մետաքսյա             Ալեքսանի        -ԵՊՀ

         2.   Գալստյան               Գալուստ                 Արշակի           -գյուղ.

         3.   Քոչարյան                Արամ                      Սամվելի          -ժող.

         4.   Փանոսյան               Երուշ                      Սաշայի           -ՀՄԻ

         5.   Սամսոնյան             Թամարա                Պայքարի         -ՀՄԻ

 

  1986 - 1987    ուստարի

 

1.           1. Խաչատրյան             Շուշան                   Վոլոդյայի       -ՀՄԻ

         2.   Հայրապետյան         Ասլան                     Իշխանի          -անասնաբուծ.

         3.   Քոչարյան                 Անդրանիկ             Սամվելի         -գյուղ.

         4.   Հակոբյան                 Լալա                      Օնիկի             -ԵՊՀ

         5.   Մանուկյան              Վարդան                 Լենդրուշի      -բժշկ.

         6.   Սամսոնյան             Թերեզա                  Պայքարի        -ՀՄԻ

 

  1987 - 1988    ուստարի

 

1.            1. Բաբայան                 Գայանե                   Ալեքսանի      -ԵՊՀ

         2.   Սարգսյան               Արմենուհի               Ղևոնդի         -գյուղ. և ՀՄԻ

         3.   Ավետիսյան             Էլլա                         Աշոտի           -ժող.

         4.   Գինոսյան                Ավետիք                   Ժորայի          -գյուղ.

         5.    Հովհաննիսյան       Արմենուհի               Գագիկի         -ՌԴ-ում մանկ. ինստ.

         6.   Մկրտչյան               Արմեն                      Նորիկի          -ժող.

         7.   Սարգսյան               Ալբերտ                    Ռոբերտի       -անասնաբուծ.

 

  1988 - 1989    ուստարի

 

1.            1. Քոչարյան                Արծրուն                   Ռազմիկի      -պոլիտ.

         2.   Բաբայան                 Տիգրան                    Ալեքսանի     -ԵՊՀ

         3.   Բաբայան                 Տիգրանուհի             Ալեքսանի     -ԵՊՀ

         4.    Հայրապետյան        Յուրա                       Սերյոժայի    -գյուղ.

         5.    Հովհաննիսյան        Գալուստ                  Նորիկի         - գյուղ.

 

  1989 - 1990    ուստարի

 

1.           1. Հովակիմյան            Լարիսա                  Թոռնիկի         -ԵՊՀ

         2.   Սարդարյան            Զարմանուշ             Սեդրակի         -ԵՊՀ

         3.   Ավագյան                 Արամ                      Վանիկի           -գյուղ.

 

   1990 - 1991    ուստարի

  

 

1.          1. Ավագյան                  Արթուր                   Վանիկի           -գյուղ.

        2.    Գալստյան                Վաչե                       Վանյայի          -ՀՄԻ

        3. Գրիգորյան               Սամվել                   Լևոնի          -Երևանի. Հր. Աճ. անվ. համ.

        3.    Հովհաննիսյան        Կարեն                     Նորիկի            -ժող.

        4.    Մանուկյան              Սարգիս                  Վարուժանի     -գյուղ.

        5.    Սարգսյան                Գագիկ                    Վաչիկի           -ԵՊՀ

        6.    Հովակիմյան            Ռոստոմ                  Թոռնիկի         -ոստիկ. ակադ.

 

   1991 - 1992    ուստարի

 

1.            1. Քոչարյան                Լիլիթ                       Մամիկոնի      -ՀՄԻ

         2.   Քոչարյան                Հասմիկ                   Սամվելի         -ԵՊՀ

 

   1992 - 1993    ուստարի

 

1.           1. Սամսոնյան             Գևորգ                      Պայքարի         -պոլիտ.

         2.   Բաբայան                 Գևորգ                      Ալեքսանի       -պոլիտ.

 

         1932 թվականին հիմնադրված հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտի

 

    և Երևանի անասնաբուծական-անասնաբուժական ինստիտուտի բազայի վրա

 

    1994 թվականի հուլիսին կազմավորվեց Հայկական գյուղատնտեսական ակադե-

 

    միան (այսուհետև՝ գյուղ. ակադ.): Այդպես կոչվեց մինչև 2005 թվականը:

 

    1993 - 1994    ուստարի

 

1.            1. Գրիգորյան               Արմեն                     Միքայելի  -Վ.Սարգս. անվ. ռազմ. ինստ.

         2.   Հակոբյան                Արտյոմ                    Օհանի      -ոստիկ. ակադեմիա

         3.   Մարտիրոսյան        Մարզպետ               Մարտիկի -Վ.Սարգս. անվ. ռազմ. ինստ.

         4.   Քոչարյան                Վարդան                  Ռաշիդի           -ԵՊՀ

         5.   Խաչատրյան            Սևակ                      Սմբատի           -ոստիկ. ակադ.

         6.   Հովհաննիսյան        Գոռ                         Գագիկի           -ոստիկ. ակադ.

         7.   Հովհաննիսյան        Համազասպ            Հրահատի         -ոստիկ. ակադ.

         8.   Սարգսյան               Սարգիս                  Գեղամի    -Վ. Սարգս. անվ. ռազմ.ինստ.   

 

 

    1994 - 1995    ուստարի

 

1.             1. Բադալյան                Ատոմ                      Գարեգինի        -ոստիկ. ակադ.

         2.   Դավթյան                  Արուսյակ                Հենրիկի           -ԵՊՀ

         3.   Հարությունյան         Ազնար                    Ազիզի              -ԵՊՀ

         4.   Հովակիմյան            Եփրեմ                     Մնացականի   -պոլիտ.

         5.   Մանուկյան              Գրիգոր                   Ռազմիկի  -Վ.Սարգս. անվ. ռազմ.ինստ.

         6.   Սիմոնյան                Արամայիս              Գնունու           -ոստիկ. ակադ.

         7.   Սիմոնյան                Հերմինե                 Ռաֆիկի           -ԵՊՀ

 

    1995 - 1996    ուստարի

 

1.            1. Ադիբեկյան              Կարեն                    Լորիկի            -ոստիկ. ակադ.

         2.     Գրիգորյան              Գոռ                        Դավթի -Վ. Սարգս. անվ. ռազմ. ինստ.

         3.     Խաչատրյան            Ռուզան                  Սմբատի          -ԵՊՀ

         4.    Սամսոնյան             Սուրեն                   Լյուդվիգի        - գյուղ. ակադ.

         5.    Վարդանյան            Թեհմինե                Պետրոսի         -ՀՄԻ

         6.    Դավթյան                 Նելլի                      Մասիսի          -ԵՊՀ

         7.    Մաթևոսյան             Նորայր                  Սուրիկի          -ՀՄԻ

         8.    Մնացականյան       Տաթևիկ                  Ալբերտի          -ԵՊՀ

         9.    Գրիգորյան              Առաքել                  Նորիկի            -ոստիկ. ակադ.

         10.Դավթյան                Թեհմինե                Սերյոժայի       -գյուղ. ակադ.

         11.Հարությունյան       Գոհար                   Ազիզի              -ՀՄԻ

         12.Հովհաննիսյան       Լեռնիկ                  Սամվելի          -ոստիկ. ակադ.

         13.Մաթևոսյան            Աշոտ                     Քաջիկի           -ԵՊՀ

         14.Սիմոնյան               Տիգրան                 Ռաֆիկի          -ժող. և կառ. ինստ.

 

    1996 - 1997    ուստարի

 

1.              1. Մխիթարյան            Արևիկ                   Սուրենի          -ոստիկ. ակադ.

 

    1997 - 1998     ուստարի

 

1.           1. Այվազյան                 Հայկ                      Ռաֆիկի          -ֆիզկ.

         2.   Գալստյան                Թոռնիկ                 Հրաչյայի         -ԵՊՀ

         3.   Գալստյան                Նելլի                     Անդրանիկ      -ՀՄԻ

         4.   Խաչատրյան             Ժորա                    Վահագնի        -ԵՊՀ

         5.   Մկրտչյան                Ռոբերտ                Վահրիճի         -ՀՄԻ

         6.   Մնացականյան        Անուշ                    Ալբերտի         -ԵՊՀ

         7.   Մնացականյան        Անահիտ               Յուրիկի          -ՀՄԻ

         8.   Սիմոնյան                Անուշ                    Ռաֆիկի          -ՀՄԻ

         9.   Քոչարյան                Վաչե                     Ռաշիդի           -բժշկ.

         10.Ադիբեկյան              Արմեն                   Լորիկի           -գյուղ.ակադ.

         11.Ավագյան                 Աննա                    Վահանի         -ՀՄԻ

         12.Բադալյան               Նավասարդ           Ներսեսի    -Վ. Սարգս. անվ. ռազմ. ինստ.

         13.Խաչատրյան            Ներսես                 Գևորգի           -ՀՄԻ

         14.Հակոբյան                Հասմիկ                 Պարգևի          -ՀՄԻ   

 

      1998 - 1999    ուստարի

 

1.           1. Բադալյան                 Արամայիս             Ներսեսի          -ՀՄԻ

         2.     Դավթյան                  Արման                   Հովհաննեսի   -ՀՄԻ

         3.    Համբարձումյան       Հասմիկ                  Եղիշեի            -Մոսկվ. պետհամ.  

         4.    Ավագյան                  Վահե                     Վահանի          -գյուղ. ակադ.

         5.    Բադալյան                Արծրուն                 Արտավազդի   -ժող.

         6.     Պետրոսյան              Պետրոս                 Գագիկի           -գյուղ. ակադ.

         7.    Անտոնյան                Կարեն                   Վաչագանի      -ԵՊՀ

         8.    Ասատրյան               Իսկուհի                 Համլետի          -ՀՄԻ

         9.     Թադևոսյան             Կարեն                   Ադամի              -գյուղ. ակադ.

         10.Հարությունյան        Շահանե                Ազիզի               -ՀՄԻ

 

                                     1999 - 2000    ուստարի

 

1.            1.  Աբրահամյան             Տաթևիկ               Սուրենի           -ՀՄԻ

         2.     Բադալյան                  Էսթեր                  Արայի              -ԵՊՀ

         3.      Դավթյան                   Աղասի                 Մասիսի           -ժող.

         4.      Դավթյան                   Գայանե               Անդրանիկի     -ԵՊՀ

         5.      Խաչատրյան              Ալինա                  Սմբատի          -ժող.

         6.      Հակոբյան                  Տիգրան                 Պարգևի          -ժող.

         7.      Հայրապետյան          Արեգնազ              Անդրանիկի    -ֆիզկուլտ.

         8.     Հովհաննիսյան          Տաթևիկ                Վրույրի           -ՀՄԻ

         9.     Ազիզյան                    Հայկ                      Սարգսի          -ոստիկ. ակադ.

         10.Մաթևոսյան               Նելլի                    Սուրենի          -ՀՄԻ

         11.Փանոսյան                 Խաժակ                 Սիմակի          -գյուղ. ակադ.

         12.Խաչատրյան              Քնարիկ                Վահագնի       -ՀՄԻ

         13.Ոսկանյան                 Անուշ                    Հակոբի          -ՀՄԻ

         14.Սարգսյան                 Նահապետ            Հրաչյայի        -ԵՊՀ

         15.Քոչարյան                  Սիրանուշ             Լևոնի             -ԵՊՀ

         16.Քոչարյան                  Նարեկ                  Մամիկոնի      -ԵՊՀ

         17.Ավագյան                   Գայանե                Վահանի          -ՀՄԻ

 

    2000 - 2001   ուստարի

 

1.           1.  Հակոբյան                 Հայարփի               Ատոմի            -ՀՄԻ

         2.      Հովհաննիսյան         Լուսինե                 Էդվարդի         -ԵՊՀ

         3.     Ղազարյան                Աստղիկ                 Գոռի               -ԵՊՀ

         4.     Ղարիբյան                 Արսեն                   Սարգսի           -ժող.

         5.    Մարտիրոսյան          Հարություն           Վարոսի           -գյուղ. ակադ.

         6.     Քոչարյան                  Նարինե                Լևոնի              -ԵՊՀ

         7.    Անդրեասյան             Գևորգ                   Կորյունի         -գյուղ. ակադ.

         8.    Բադալյան                 Չինար                   Ներսեսի         -ԵՊՀ

         9.     Դավթյան                  Գևորգ                   Անդրանիկի     -գյուղ. ակադ.

         10.Իսախանյան             Լիլիթ                    Սիրակի           -գյուղ. ակադ.

         11.Հովհաննիսյան         Սուսաննա            Քաջիկի           -ՀՄԻ

         12.Հակոբյան                 Գոռ                       Հակոբի            -ԵՊՀ

         13.Ղարիբյան                Աղասի                  Գագիկի           -ԵՊՀ

         14.Միքայելյան             Միքայել                Վրույրի           -պոլիտ.

    

 

    2001 - 2002   ուստարի

 

1.            1.  Անտոնյան                Հայկ                       Լիպարիտի     -գյուղ. ակադ.

         2.     Առաքելյան               Արևիկ                    Հովիկի            -ԵՊՀ

         3.      Հայրապետյան         Հովհաննես            Կարոյի            -ՀՄԻ

         4.     Սարգսյան                Հենրիկ                   Մուրադի         -ֆիզկուլտ.

         5.     Բադալյան                Նելլի                      Արայի              -ԵՊՀ

         6.     Խաչատրյան             Զոհրաբ                  Վահանի          -պոլիտ.

         7.     Սահակյան               Ալվարդ                  Ժիրայրի          -ԵՊՀ

         8.     Քոչարյան                 Անի                        Ռազմիկի         -ԵՊՀ

         9.     Անտոնյան                Ժիրայի                  Արարատի        -գյուղ. ակադ.

         10.Ասատրյան               Անուշիկ                 Համլետի          -ՀՄԻ

         11.Բադալյան                Անահիտ                Արայիկի          -բժշկ.

         12.Ծառուկյան               Տիգրան                 Ադիբեկի          -գյուղ. ակադ.

         13.Հովհաննիսյան         Գոռ                       Զոհրաբի          -ժող.

         14.Հովհաննիսյան         Վահե                    Սամվելի          -պոլիտ.

         15.Հովհաննիսյան         Տիգրան                 Վրույրի           -պոլիտ.

         16.Մեհրաբյան              Հայկ                      Հովիկի            -ոստիկ. ակադ.

         17.Նիկողոսյան             Նարինե                Խորենի           -ՀՄԻ

         18.Ոսկանյան                Աննա                   Հակոբի            -ԵՊՀ

               

 

 

                                     2002 - 2003   ուստարի

 

1.           1.  Ավետիսյան             Սիրանուշ             Մարտիկի        -բժշկ.

         2.     Դավթյան                 Համբարձում          Արարատի       -գյուղ. ակադ.

         3.     Խաչատրյան            Տաթևիկ                 Սմբատի           -ժող.

         4.     Հայրապետյան         Նեկտար               Անդրանիկի     -գյուղ. ակադ.

         5.     Հովհաննիսյան        Վարդիթեր            Հրաչյայի          -պոլիտ.

         6.     Ղարիբյան                Աղվան                  Սարգսի           -ԵՊՀ

         7.     Ղարիբյան                Դավիթ                  Գագիկի           -պոլիտ.

         8.     Մարտիրոսյան        Հրաչյա                  Վարոսի           -պոլիտ և ոստիկ. ակադ.

         9.     Անդրեասյան           Հռիփսիմե             Կորյունի         -ԵՊՀ

         10.Անդրեասյան           Մելինե                  Մանվելի         -ԵՊՀ

         11.Դավթյան                 Նաիրի                   Ռոստոմի        -գյուղ. ակադ.

         12.Հարությունյան        Հրանուշ                Արայի             -ՀՄԻ

         13.Ղազարյան               Նեկտար               Սուրիկի          -բժշկ.

         14.Հակոբյան                Ալվարդ                 Հակոբի            -ԵՊՀ

         15.Հակոբյան                Անի                       Զորիկի            -ՀՄԻ

 

                                  2003 - 2004    ուստարի

 

1.            1.  Գինոսյան                Գայանե                Սարոյի            -ՀՄԻ

         2.      Գրիգորյան              Գերասիմ              Արշակի           -ԵՊՀ

         3.     Բադալյան                Էդգար                  Արայի              -ՀՄԻ

         4.      Դավթյան                 Սիսակ                  Աղասու           -պոլիտ.

         5.      Հակոբյան                Հրաչյա                  Ատոմի            -պոլիտ.

         6.      Ղազարյան              Անի                       Վաչագանի      -բժշկ.

         7.      Ղազարյան              Վարդան                Գոռի               -ԵՊՀ  

         8.      Քոչարյան               Լիլիթ                     Լևոնի              -ԵՊՀ

         9.      Ղազարյան              Թերեզա                Սուրենի          -ֆրանս. Համ.

         10.Ասատրյան              Գերասիմ              Նորիկի            -ԵՊՀ

         11.Թադևոսյան             Սիրանուշ            Ադամի             -ՀՄԻ

         12.Մեհրաբյան             Նելլի                    Հովիկի             -ԵՊՀ

         13.Ոսկանյան               Արման                 Հակոբի -Վ.Սարգս. անվ. ռազմ. ինստ.  

         14.Սարգսյան               Խաչիկ                  Վահանի          -պոլիտ.

         15.Սիմոնյան                Վասակ                Ֆելիքսի           -ԵՊՀ

         16.Քոչարյան                Արփինե               Արայի              -ժող.

          2005 թվականի սեպտեմբերին Հայկական գյուղատնտեսական  ակադեմիան

      կոչվեց Հայաստանի պետական ագրարային համալսարան (կրճատ՝ ագր. համ.)

      մինչև  2012 թվականի հուլիսը:

 

      2004 - 2005   ուստարի

 

1.           1.  Առաքելյան                Վարդան            Սեդրակի         -ժող.

         2.     Անտոնյան                 Աշխեն               Մարտիկի        -օտար լեզ. ինստ.

         3.     Դավթյան                   Հայկ                  Արարատի        -ագր. համ.

         4.     Փանոսյան                 Անի                   Գնելի               -ագր. համ.

         5.  Բագրատյան              Տաթևիկ            Սամվելի          -ՀՄԻ

         6.  Բադալյան                 Ռուզաննա        Արշավիրի       -ՀՄԻ

         7.  Հովհաննիսյան          Նելլի                Քաջիկի            -ՀՄԻ

         8.  Հովսեփյան                Լուսինե           Մարտիրոսի    -բժշկ.

         9.  Մուրադյան                Հայկ                Մհերի              -ֆիզկուլտ.

         10.Քոչարյան                  Սարո               Էդվարդի         -ժող.

 

       2005 - 2006    ուստարի

 

1.           1.  Բադալյան                  Թաթուլ            Արայիկի          -ԵՊՀ

         2.     Դավթյան                    Ջուլիետա        Անդրանիկի     -ԵՊՀ

         3.     Հարությունյան           Համլետ            Ազիզի              -ՀՄԻ

         4.     Հովհաննիսյան           Նարե               Արմենի            -ՀՄԻ

         5.    Մկրտչյան                  Սևակ                Գոռի                -ՀՄԻ

         6.    Փանոսյան                  Հարություն       Արշակի           -ագր. համ.

         7.    Անդրեասյան              Ժասմենա         Մարտիկի        -ԵՊՀ

         8.    Գրիգորյան                 Արծրուն            Արամի            -ագր. համ.

 

                                     2006 - 2007    ուստարի

 

     1.    Ադիբեկյան                Արսեն                Լորիկի            -ՀՄԻ

     2.     Անտոնյան                Խորեն                Վարդգեսի       -ՀՄԻ

     3.     Բադալյան                Արթուր               Արտավազդի   -ագր. համ.

     4.     Խաչատրյան             Կարեն                Նորայրի          -ժող.

     5.      Ծառուկյան              Մերի                   Խաչատուրի    -ՀՄԻ

     6.      Հայրապետյան         Աննա                  Վաչագանի      -ՀՄԻ

     7.      Հովհաննիսյան         Լիանա               Արամայիսի     -ԵՊՀ

     8.      Հովհաննիսյան         Լիլիթ                 Գագիկի           -ժող.

     9.      Հովսեփյան               Գևորգ                Մարտիրոսի    -ՀՄԻ       

     10.Մանուկյան              Արմենուհի         Գեղամի           -ագր. համ.

     11.Մանուկյան              Հայկուհի            Ղազարի          -ՀՄԻ

     12.Շմավոնյան              Կամո                 Արտուշի          -ժող.

     13.Քոչարյան                 Անուշ                 Էդվարդի         -ՀՄԻ

     14.Բադալյան                Խանում              Սևակի             -ՀՄԻ

     15.Գրիգորյան               Սվետլանա        Սենիկի            -բժշկ.

     16.Հովհաննիսյան         Ազատ                Աշոտի             -ֆիզկուլտ.

     17.Հովհաննիսյան         Արմեն                Հայկի              -ԵՊՀ

     18.Մանուկյան               Խորեն               Վիրաբի           -ՀՄԻ

     19.Մկրտչյան                 Գեղամ               Գրիգորի         -ագր համ.

     20.Աբրահամյան            Մարզպետ         Սուրիկի          -ոստիկ. ակադ.

     21.Թադևոսյան              Հռիփսիմե          Զարզանդի      -օտար լեզ. ինստ.

     22.Հակոբյան                 Պարույր             Դավթի             -ագր. համ.

     23.Հայրապետյան         Անի                    Ալբերտի          -բժշկ.

     24.Սարգսյան                Արման               Մխիթարի        -պոլիտ.

     25.Սուքիասյան             Արտակ              Ներսեսի          -ագր. համ.

 

                                       2007 - 2008    ուստարի

 

     1.     Այվազյան                  Ազնար                Սամվելի         -բժշկ.

     2.     Ասատրյան                Գարիկ                Սամվելի         -պոլիտ.

     3.      Խաչատրյան             Արսեն                 Խաչատուրի    -պոլիտ.

     4.      Հովսեփյան               Գևորգ                 Միսակի          -ֆիզկուլտ.

     5.      Ղազարյան               Հովակիմ             Կարենի           -ֆիզկուլտ.

     6.     Մակարյան               Գրետա               Վաղարշակի    -ԵՊՀ

     7.     Մուրադյան               Հովհաննես        Մհերի              -ֆիզկուլտ.      

     8.     Այվազյան                 Սպարտակ         Գառնիկի         -ԵՊՀ

     9.     Անտոնյան                Վահե                 Լևոնի               -ագր. համ.

     10.Առաքելյան               Վահե                 Մուշեղի           -ԵՊՀ և ավիաց. ինստ.

     11.Հովհաննիսյան         Թամարա           Արմենի            -ՀՄԻ

     12.Մանուկյան              Աստղիկ             Գեղամի            -ագր. համ.

     13.Ներսիսյան               Անահիտ            Բենիկի             -բժշկ.

     14.Սարգսյան                Արմեն                Հրաչյայի          -ՀՄԻ

     15.Սարգսյան                Ռիտա                Հրայրի             -ՀՄԻ

     16.Փանոսյան                Վարդուհի          Արշակի           -ագր. համ.

     17.Անդրեասյան            Արմեն                Մարտիկի        -ժող.

     18.Անդրեասյան            Մանե                 Մանվելի          -ՀՄԻ

     19.Անտոնյան                Հայկուհի            Հրաչյայի         -ագր. համ.     

     20.Անտոնյան                Գեղամ               Գագիկի           -ճարտ. համ.

     21.Գրիգորյան               Ջուլիետա          Առաքելի          -ԵՊՀ

     22.Կարապետյան         Կարեն                Հայկի              -ՀՄԻ

     23.Համբարձումյան       Վարազդատ       Վաչիկի           -Կալուգայի զինվ. ինստ.

     24.Մեհրաբյան              Տիգրան              Հովիկի            -ԵՊՀ

 

                                       2008 - 2009    ուստարի

 

     1.      Արշակյան                Նարեկ                Բայանդուրի   -ճարտ. համ.

     2.      Խաչատրյան            Արամ                  Նորայրի          -ճարտ. համ.

     3.      Խաչատրյան            Ռոզա                  Կարապետի    -ԵՊՀ

     4.      Հակոբյան                Արմեն                 Նորայրի          -ագր. համ.

     5.      Հայրապետյան        Անահիտ              Հրաչյայի         -ՀՄԻ

     6.      Հովհաննիսյան       Հասմիկ                Վրույրի           -օտար լեզ. ինստ.

     7.      Հովհաննիսյան       Նորայր                 Գագիկի          -ժող.

     8.      Հովհաննիսյան       Սոֆյա                  Անդրանիկի    -ՀՄԻ

     9.      Ղարիբյան               Լիլիթ                   Սարգսի          -ԵՊՀ

     10.Մարտիրոսյան        Հրայր                  Հայկի              -ճարտ. համ.

     11.Միքայելյան             Տաթև                   Արմենի           -ժող.

     12.Մկրտչյան                Նաիրա                Գագիկի          -ՀՄԻ

     13.Քոչարյան                Շուշաննա           Արայի             -ԵՊՀ

     14.Այվազյան                Սպարտակ          Անաստասի    -ճարտ. համ.

     15.Առաքելյան              Ռուզաննա          Սեդրակի        -ՀՄԻ

     16.Առաքելյան              Սարգիս              Հովիկի            -ԵՊՀ

     17.Առաքելյան              Սերգեյ                Մուշեղի          -ԵՊՀ

     18.Հայրապետյան        Անժելա               Վաչագանի      -ՀՄԻ

     19.Համբարձումյան      Մարիամ             Ավետիքի         -ՀՄԻ

     20.Հովհաննիսյան        Լևիկ                   Արամայիսի     -ագր. համ.

     21.Մանուկյան              Արմեն                Արամայիսի     -բժշկ.

     22.Մարկոսյան             Սուրեն               Անդրանիկի     -ԵՊՀ

     23.Մնացականյան       Սիրանուշ           Մամիկոնի       -ՀՄԻ

     24.Սիմոնյան                Գեղամ               Արտեմի            -ագր. համ.

     25.Սիմոնյան                Սրբուհի             Շիրակի            -ԵՊՀ  

    

 

                                  2009 - 2010   ուստարի

 

     1.      Այվազյան                 Անի                    Գառնիկի         -ՀՄԻ

     2.       Գաբրիելյան             Նունուֆար        Նելսոնի           -ագր. համ.

     3.       Գրիգորյան              Շամամ               Վրեժի              -ՀՄԻ

     4.      Թևոսյան                  Լիդա                  Վարդգեսի       -ՀՄԻ

     5.      Խաչատրյան            Նունե                  Խաչատուրի    -ժող.

     6.      Հակոբյան                Արման                Օհանի             -Մոսկվայում

     7.     Մարկոսյան             Սիրանուշ           Արթուրի          -ՀՄԻ

     8.      Ներսիսյան              Նորիկ                 Բենիկի            -ԵՊՀ

     9.     Սամսոնյան             Հասմիկ               Հայկի              -ԵՊՀ

     10.Ավագյան                 Սամվել               Հրահատի       -ժող.

     11.Բադալյան               Արգինե               Ազատի            -ԵՊՀ

     12.Թևոսյան                 Վանիկ                 Իշխանի          -ոստիկ. ակադ.      

     13.Համբարձումյան     Մարիամ              Երջանիկի       -ՀՄԻ

     14.Մանուկյան             Ռոմելա               Վարդանի        -ԵՊՀ

     15.Մանուկյան             Վահագն              Սահակի          -ագր. համ.

     16.Անտոնյան              Ռիմա                   Հրաչյայի         -ԵՊՀ

     17.Գրիգորյան             Մարինե               Սենիկի           -ՀՄԻ

     18.Թադևոսյան            Մուշ                     Աթիկի             -ագր. համ.

     19.Հայրապետյան       Համբարձում         Համլետի         -ԵՊՀ

 

            2012 թվականի հուլիսից Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանը

      (ագր. համ.) կոչվեց Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան (կրճատ՝

      ազգ. ագր. համ.):

 

 

                                     2011 - 2012     ուստարի

 

     1.     Առաքելյան              Արտյոմ                Սմբատի          -ՀՄԻ

     2.      Գալստյան               Արշավիր             Հովհաննեսի    -ճարտ. համ.

     3.      Գինոսյան                Ռշտունի             Վահանի           -ԵՊՀ

     4.      Գրիգորյան              Ջեմմա                 Զոհրաբի          -ԵՊՀ

     5.      Հակոբյան                Կարեն                 Նորայրի          -ԵՊՀ

     6.      Մանուկյան             Ազնիվ                  Արամայիսի     -ՀՄԻ

     7.      Մանուկյան             Էդուարդ              Սահակի          -ճարտ. համ.

     8.      Մարկոսյան            Վահե                   Արթուրի          -ճարտ. համ.

     9.      Մնացականյան       Արման                Մամիկոնի       -ազգ.ագր. համ.

     10.Փանոսյան               Գոռ                     Գնելի               -ազգ.ագր. համ.

     11.Ազիզյան                  Գևորգ                 Մարտինի        -ճարտ. համ.

     12.Գրիգորյան              Մանուկ              Սենիկի            -ճարտ. համ.

     13.Հայրապետյան        Արման                Հրաչյայի          -ժող.

     14.Ոսկանյան               Նանար               Մովսեսի          -ԵՊՀ

     15.Վարդանյան            Նարինե              Միսակի           -բժշկ.

     16.Կարապետյան         Աննա                 Հայկի               -ՀՄԻ

     17.Համբարձումյան       Տիգրան             Բենիկի            -ազգ. ագր. համ.

     18.Մանուկյան              Ռաֆիկ              Գեղամի           -Կալինինգրագի ԱԱԾ ինստ.

     19.Միքայելյան             Վարդան            Արմենի            -ճարտ. համ.

     20.Մխիթարյան            Լիանա               Մերուժանի     -ԵՊՀ

     21.Մկրտչյան                Արարատ           Անդրանիկի    -ճարտ. համ.

     22.Պողոսյան                Մերի                  Մարատի        -ՀՄԻ

     23.Սուքիասյան            Հայրիկ               Արմենի          -ԵՊՀ

     24.Փանոսյան               Թամարա            Հայկի             -ՀՄԻ

     25.Փանոսյան               Սաշա                 Հայկի             -ժող.

 

                                    2012 - 2013    ուստարի

 

     1.      Գինոսյան                Արսեն                 Վահանի         -Ճարտ. համ.

     2.      Գրիգորյան              Շավարշ              Սամվելի          -Ճարտ. համ.

     3.  Դավթյան                 Տիգրան               Հրայրի           - կոնսերվատորիա

     4.     Մկրտչյան                Անահիտ             Արսենի           -ՀՄՀ

     5.     Սարդարյան             Անժելա               Ռոմանի         -ԵՊՀ

     6.     Ավետիսյան              Համազասպ        Մարտիկի       -ԵՊՀ 

     7.      Գալստյան                Հասմիկ              Հովհաննեսի   -ԵՊՀ 

     8.      Գրիգորյան               Ասյա                  Վրեժի              -ՀՄՀ

     9.      Գրիգորյան               Արտյոմ              Սամվելի          -Մոսկվայի ԱԱԾ ինստ.

     10.Հայրապետյան         Արթուր               Ալբերտի          -ագր. համ. 

     11.Հայրապետյան         Քրիստինե          Ալբերտի          -ՀՄՀ

     12.Հովակիմյան            Անի                     Վահանի          -ԵՊՀ 

     13.Մանուկյան              Աղասի                Մանուկի         -ԵՊՀ

     14.Մկրտչյան                Աղասի                Անդրանիկի     -Ճարտ. համ.

     15.Ոսկանյան               Ոսկան                Մովսեսի          -Ճարտ. համ.

 

                                     2013 - 2014    ուստարի

 

     1.  Ավետիսյան             Մելինե                  Մարտինի         -ԵՊՀ

     2.  Գինոսյան                 Աննա                     Ավետիքի          -ՀՄՀ

     3.  Դավթյան                  Գերասիմ              Արսենի             -ագր. համ.

     4.  Դավթյան                  Սյուզաննա          Աշոտի               -գեղ.-թատ. ինստ.

     5.  Թադևոսյան             Նելլի                      Սասունի          -ՀՄՀ

     6.  Խաչատրյան            Արմեն                   Ժորժիկի           - ագր. համ.

     7.  Խաչատրյան            Սուսաննա           Վարազդատի  -ՀՄՀ

     8.  Համբարձումյան     Մհեր                     Ավետիքի          -ագր. համ. 

     9.  Համբարձումյան     Վահե                    Վարդանի         -կոնսերվատորիա

     10.Նիկողոսյան            Գոհար                  Աղվանի            -ԵՊՀ

     11.Սամսոնյան             Լուսինե                Հայկի                -ԵՊՀ

     12.Այվազյան                Արթուր                  Անդրանիկի    -ագր. համ.

     13.Այվազյան                Նելլի                      Տիգրանի          -ԵՊՀ

     14.Ավետիսյան             Նարինե                Վանիկի           -ԵՊՀ

     15.Բաբայան                 Անահիտ               Վահագնի       -ագր. համ.

     16.Բադալյան               Աստղիկ                Ատոմի            -ԵՊՀ

     17.Գալստյան               Արամայիս           Գնելի               -ԵՊՀ

     18.Հովակիմյան           Արամ                    Բագրատի       -ճարտ. համ.

     19.Հովակիմյան           Կարեն                  Վաչագանի     -ճարտ. համ.

     20.Մանուկյան             Անի                       Արամայիսի    -ՀՄՀ

     21.Մկրտչյան               Արման                  Գագիկի           -ֆիզկ. ինստ.

     22.Մկրտչյան               Լիանա                  Հայկի               -ԵՊՀ

     23.Նավասարդյան      Արմենուհի          Նորայրի          -ՀՄՀ

     24.Սարդարյան           Սահակ                 Ռոմանի           -ճարտ. համ.

                                       

 

 

                                                      2014 - 2015    ուստարի

 

 

1. Առաքելյան Հաբեթ    ՍԵդրակի                -Կուրգանի սահմանապահների   Ինստ.

2. Բադալյան Արաքսյա Մարտիկի                -ՀՊՏՀ

3. Հարությունյան Արփինե Տտիգրանի          -ԵՊՀ

4. Մանուկյան Էդիտա Վարդանի                  -ԵՊՀ

5. Մանուկյան Նարեկ ՍԴարգսի                   -ՀՊՏՀ

6. Ազիզյան Գայանե Մարտինի                    -ՀՊՄՀ

7. Գաբրիելյան Հրանտ Նելսոնի                   -ՀԱԱՀ

8. Գրիգորյան Թեհմինե Վրեժի                     -ՀՊՄՀ

9. Դավթյան Արման Հայկի                          -ՀԱՊՀ 

10. Դավթյան Գարիկ Արսենի                      -ԵՊՀ

11. Դավթյան Կարեն Հրայրի                      -ՀԱԱՀ

12. Հակոբյան Ազատ Մելիքի                       -ԵՊՀ

13. Հովակիմյան Նարեկ Վահանի                 -ՀԱՊՀ

14. Բաբայան Արման Վահագնի                   -ՀԱԱՀ

15. Առաքելյան Սեյրան Սիրակի                  -ՀԱԱՀ

                      

 

                                                 2015- 2016    ուստարի

 

 

1. Անտոնյան      Սարգիս   Հրաչյայի   -ՀՊՏՀ

2. Դավթյան        ՀԵղինե    Աշոտի      -ՀՊՄՀ

3. Հարությունյան Կարեն    Քաջիկի     -ՀԱԱՀ

4. Մանուկյան      Վահե      Վարդանի   -ԵՊՀ

5. Աբրահամյան   Սոֆյա     Անդրանիկի -ՀՊՄՀ

6. Այվազյան        Սոնա      Գևորգի       -ՀՊՄՀ

7. Ասատրյան      Արփինե    Մարտիկի     -ԵՊՀ

8. Ավագյան         Նունե       Անդրանիկի  -ԵՊՀ

9. Գալստյան        Նաիրի      Գալուստի    -ՀՊՏՀ

10. Թադևոսյան    Ռուշան      Սասունի     -ՀԱԱՀ

11. Նիկողոսյան    Տիգրան      Աղվանի       -ԵՊՀ 

                 

 

                                                                           2016 - 2017    ուստարի

 

 

1. Հակոբյան             Արմեն              Մելիքի               -ԵՊՀ         

2. Սիմոնյան             Պետրոս             Մարտիկի           -ԵՊՀ

3. Փանոսյան            Գեղամ              Աշոտի              -ՀԱՊՀ

4. Գևորգյան             Ռաֆիկ              Արսենի            -ՀՖԿՍՊԻ

5. Սարգսյան            Նարեկ              Գեղամի            -ՀՖԿՍՊԻ

6. Աբրահամյան        Մելինե               Լյովայի           -ՀՊՏՀ

7. Այվազյան             Նոնա                Տիգրանի          -ԵՊՀ 

8. Խաչատրյան        Վիկտորյա           Խաչատուրի     -ԵՊՀ

9. Մուրադյան           Քերոբ                Արտյոմի          -ՀՊՏՀ

10. Պողոսյան            Մարիանա         Մարտունի        -ԵՊՀ 

11. Սարգսյան           Աննա                Արայի             -ԵՊՀ 

12. Վարդանյան        Կարինե             ՄԻսակի           -Հակաճգ. ակադեմիա

13. Վարդանյան         Վարդան           Արթուրի         - ԵՊՀ 

 

 

                                                             2017 - 2018    ուստարի

 

 

 1. Ադամյան      Գոհար      Գերասիմի            -ԵՊՀ     

2. Գեղամյան    Մելինե      Սեվակի               - ԵՊՀ 

3. Եղիազարյան  Լիլիթ        Վարդանի           -ՀՊՄՀ 

4. Խաչատրյան    Արաքսյա   Սիսակի           - ՀՊՄՀ                                                                                           

5. Հովսեփյան     Արեգնազ    Մուրադի          -ՀԱՊՀ                                                                               6. Պետրոսյան     Կարինե      Կարենի            - ԵՊՀ                                                                                              

 

                                                                                  

 

                   

Հեղինակություն © 2020 School: Բոլոր իրավունքները պահպանված են: